DWST83407-1
ToughSystem 2.0 Internal Tray - Shallow

Přehled produktů

Maximise storage space. The ToughSystem Shallow Tool Tray is designed to add space within ToughSystem 2.0 toolboxes and provide customisable organisation to fit jobsite needs. Customise your trays by inserting plywood dividers to best suit your needs. Tray-positioning latches allow you to hang trays at the top of your toolbox so they don’t interfere with larger tools stored at the bottom. Optimise organisation by stacking trays inside to create customised storage modules within ToughSystem 2.0 toolboxes. Easily connect, remove, and carry multiple ToughSystem trays with double-function, side-carry handles. Combine the shallow and deep trays to customise your storage modules within all ToughSystem 2.0 products.

Další funkce

  • Can be used as part of the TOUGHSYSTEM 2.0 platform or even stacked seperately as an organiser system
  • COMPATIBLE WITH ALL TOUGHSYSTEM 2.0 MODULES

Technické údaje

Hmotnostní kapacita
5 Kg
Šířka produktu
47 cm
Uzamykatelný
Ne
Výška produktu
6 cm
Hmotnost produktu
0.7 g
Počet oddílů
1 tray
Hrubá hmotnost produktu
0.6 Kg
Hloubka
31 cm
Počet kusů
1
Je to sada?
Ne
Balení
Karton
Délka produktu
47 cm

Podpora

ZÁRUKA

  • Roční omezená záruka

Jsme si jisti kvalitou našich produktů a v rámci stanovené záruky bezplatně opravíme jakékoli vady způsobené vadným materiálem nebo zpracováním.

Zjistit více

Servis

Provádíme rozsáhlá opatření, abychom zajistili, že všechny naše výrobky jsou vyráběny v souladu s nejvyššími standardy a splňují všechny příslušné předpisy.

Podpora pro příručku